fbpx

O nás

Sklo, Recyklace, Nápad, Alchymie

SRNA je ekologický a designový projekt, který se zabývá recyklací skla. Dáváme starému sklu nový život. Pomocí tradičních sklářských metod ho přetváříme ve vlastní originální design. Naše výrobky jsou vyráběny ručně, s úctou k přírodě a s myšlenkou trvale udržitelného rozvoje.

Vyráběno ručně v České republice od roku 2012

Prvotním impulsem pro vytvoření projektu bylo uvědomění si množství odpadu, které jako společnost produkujeme. Stejně podstatná byla fascinace sklem jako materiálem a sklářským řemeslem, jež se postupně vytrácí. Na naší práci nás zajímá především proměna odpadu v produkt, kterého si lidé váží a který jim může dlouhá léta nově sloužit v jejich domácnosti.

Limitované kolekce

Všechny naše produkty jsou vyrobené ručně – každý kousek zvlášť z jiné láhve s důrazem na kvalitu. Vznikají tak jedinečné a neopakovatelné kusy, limitované kolekce a sady nápojového skla. Výsledný design vychází z tvaru původních láhví. Náš přístup k nim se zakládá na respektu a minimalistické estetice.

Udržitelný rozvoj a upcyklace

Věříme, že naší prací přispíváme k rozšíření povědomí o důležitosti zlepšení podmínek pro soužití moderního člověka s přírodou. Tuto ideu propojujeme s osobitým vzhledem našich skleněných výrobků. Znovuvyužití neboli upcyklování odpadního materiálu by se mělo stát běžnou součástí každodenního života jak na globální, tak na lokální úrovni.

 

Vstoupit do OBCHODU

Žádné produkty v košíku.